Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Жителі Одеси почали зносити незаконні споруди, щоб дістатися до пляжів

4019.jpg
 

Пройти до води заважають літні ресторани, ремонтні роботи в прибережних кафе і зруйновані сходи на схилах.

Вчора мер Одеси Геннадій Труханов на апаратній нараді зажадав забезпечити вільний доступ до міських пляжів. Особливо він акцентував увагу на районі Аркадії і пляжах Великого Фонтану.

За словами міського голови, саме там знаходяться основні камені спотикання: заморожений будівельний об’єкт “Морська симфонія” в Морському провулку, палац в районі 9-ї станції Фонтану.

“Я б не хотів називати цей палац (адміністративний корпус Міжнародного гуманітарного університету, відомий як” замок Гаррі Поттера “. – Авт.) І кому він належить, але ми повинні знайти можливість і забезпечити вільний прохід до моря “, – підкреслив одеський голова.

Але доступ до моря утруднений на багатьох міських пляжах.Пройти до води заважають літні ресторани, ремонтні роботи в прибережних кафе і зруйновані сходи на схилах.

“Поки пройдеш цей лабіринт вузьких проходів між спорудами, та ще й у моєму віці, вже й купатися не захочеться”, – поділилася з нами відпочивальниця на пляжі “Ланжерон” пенсіонерка Надія Борисівна.

Громадські діячі також вважають ситуацію на пляжах катастрофічною. “Ще минулого року, після громадських слухань з міським пляжам, міський голова створив робочу групу.Тоді основні вимоги полягали в забороні оренди і настилів на пляжах “, – розповів нам одеський громадський Леонід Штекель.

І пояснив, що приватники під приводом комфортного доступу до пляжів встановлюють помости і тим самим обходять заборону на встановлення будівельних конструкцій. “Орендарі пляжів відчувають себе монополістами, закривають проходи до пляжів, встановлюють бар’єри.

При цьому місцева влада ніяк не бореться з станом справ, хоча могла б від імені громадян звернутися до суду, виступаючи в якості позивача “, – підсумував Штекель.

На думку юристів, самостійне відстоювання своїх прав – єдине, що можуть робити одесити.”Городянам нічого не залишається, як самим захищати свої права на вільний доступ до водойм. Встановлення перешкод і проходів – це грубе порушення”, – прокоментувала юрист Євгенія Сіра.

У той же час найбільш радикальні городяни тихому невдоволення і позовів все частіше віддають перевагу активні дії, причому не завжди законні. Так, в минулі вихідні кілька десятків людей пошкодили дерев’яні конструкції на пляжі в районі парку Шевченка.

Тим часом деякі підприємці самі починають відмовляються від насиджених місць у моря.За словами начальника управління інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя Вадима Андрусишина, вже три орендаря міських пляжів, серед яких і ТОВ “Аркадія”, повідомили, що їхня робота поки буде обмежуватися тільки забезпеченням безпеки на воді таприбиранням сміття.

За словами підприємців, містити пляжі зараз невигідно через інфляцію. “Ми не чекаємо, що в місті буде багато туристів, але і підвищувати ціну, щоб утриматися на плаву, не можемо, тому що у людей немає грошей на дорогі послуги.Цього року орендна плата збільшилася майже вдвічі, а через те, що пляж працює всього два місяці на рік, ні про який прибуток мови не може йти “, – розповів нам орендар пляжу” Отрада “Юрій Резніков.

Крім того, за словами приватників, зараз змінилися умови оренди.Тепер підприємцям треба платити не за обсяг піску на пляжі, а за площу, яку він покриває. Якщо менше норми – пісок треба довезти, в іншому випадку – доплатити оренду. “Платити більше ніхто не хоче, а у самого міста немає грошей на додатковий пісок на пляжах.І результат цього бездіяльності ми вже спостерігаємо, наприклад, в Чорноморську, де узбережжі знищили зсуви “, – підсумував Резніков.

ДОБРАТИСЯ ДО МОРЯ.

Цього року одеситам буде нелегко добиратися до улюблених пляжів.Наприклад, у мерії повідомили, що ніяк не встигають з облаштуванням кільця 5-го трамвая в районі Аркадії. Тепер, замість заявленої раніше середини травня, відновлення маршруту перенесли на початок червня.За словами віце-мера Одеси В’ячеслава Шандрика, 31 травня тільки закінчаться будівельні роботи, а до кінця першого тижня червня запрацює і сам маршрут.

Також в мерії пообіцяли залучити приватних власників електромобілів до підвозу інвалідів і літніх людей до пляжів.А для любителів поніжитися на сонечку рано вранці протягом усього літа з 8:00 до 11:00 буде безкоштовно працювати канатна дорога від Мавританській арки до пляжу “Отрада”.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно