Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Житло Дніпропетровська: покупці воліють бізнес

5922.jpg
 

Влітку ринок нерухомості помітно активізувався.

Дніпропетровський ринок нерухомості в останні місяці відрізняє завидна врівноваженість – обсяг пропозицій як на вторинному, так і на первинному ринках відповідає кількості запитів. При цьому ціни вже три місяці – з травня по липень – демонструють стабільність.Цікаво, що більшість потенційних покупців воліє бізнес-клас, попит на найдешевше житло у Дніпропетровську досить низький, що не перевищує 20% від загальної маси запитів.

Довгобудам дають шанс

Погоду на первинному ринку нерухомості Дніпропетровська протягом усього 2015 диктують три основні фактори: коливання курсу долара, цінова політика конкурентів і військово-політична ситуація в країні, сильно коригуюча попит,відзначає керівник Департаменту продажів ГК DELMAR Ірина Бордюг.

«На початку року – в січні і в першій половині лютого – у нас значно скоротилася кількість клієнтів – констатує експерт.- Сформована ситуація пов’язана в першу чергу з різдвяними святами, а також бойовими діями на сході України. Потенційні покупці напружено стежили за ситуацією ».Попит стрімко пішов угору після різкого стрибка курсу долара в лютому – кількість угод на первинному ринку зросла в 3-5 разів.«Багато хто з тих, хто мав доларові накопичення, постаралися конвертувати їх у нерухомість, тим більше що при різкому зростанні курсу нерухомість стала доступнішою», – зазначає Ірина Бордюг.

В даний час на первинному ринку користуються попитом ті житлові комплекси, ціна на які зафіксована у гривні і не прив’язана – прямо чи опосередковано – до курсу долара.Багато покупки оформляються в розстрочку, і люди з великою обережністю вирішуються укладати договори, якщо ціна залежить від долара.

За минулі сім місяців ціни на первинному ринку Дніпропетровська в гривневому еквіваленті зросли на 15-70% (залежно від того, яку політику ціноутворення сповідує забудовник).У доларах же ціни на ряді об’єктів залишилися на січневому рівні, на більшості ж просіли на 20-25%.

Зараз на ринку міста в стадії активного будівництва 16 будмайданчиків, де ведуть роботи 11 операторів.Лідерами серед них експерти називають компанію «Будівельник-П» (на даний момент працює над трьома проектами, все – бізнес-класу), «Созидатель» (зараз у компанії дві споруджуваних проекту, але в активі – кілька десятків зведених об’єктів), «Перспектива »(компаніяввела в експлуатацію кілька ЖК класів бізнес і бізнес-плюс і зараз будує елітний комплекс) і – ГК DELMAR. Останній з перерахованих девелопер зводить дві ЖК в Дніпропетровську і один – у Києві (бізнес- і преміум-класів).Цікаво, що два з трьох РК – це реанімація довгобудів, у Дніпропетровську і в столиці. Компанія зайнялася модернізацією проектів (за роки простою вони встигли застаріти) і обіцяє завершити будівництво в максимально короткі строки.Сегментація первинного ринку Дніпропетровська відрізняється від такої в інших регіонах: тут явно переважає житло бізнес-класу і близького йому класу комфорт (70%), житло економ-класу займає 19% ринку, преміум-клас – 11%.

«На первинному ринку прагнуть купувати ті, хто вже має своє житло, має фінансовий ресурс і прагне істотно поліпшити житлові умови або заробити на цій інвестиції згодом.Ті ж, хто має в своєму розпорядженні відносно невеликими сумами і потребує даху над головою тут і зараз, зосереджуються на вторинному ринку, – розповідає фахівець з нерухомості АН «Магістр-Нерухомість» Дмитро Синькевич.- Тому в Дніпропетровську будуються, в основному, комплекси бізнес-класу – як найбільш користуються попитом ».

«Вторинка» в тренді

У загальному обсязі попиту на житло у Дніпропетровську вторинний ринок помітно переважає: з кожних трьох запитів потенційних покупців дві стосуються об’єктів «вторинки».

«Люди перестраховуються, – говорить ріелтор Володимир Онищенко.- З урахуванням військово-політичної ситуації багато хто воліє придбати житло у вже готовому – нехай і не зовсім новому – будинку. Ще одна перевага вторинного ринку – продавці (якщо вони налаштовані серйозно) готові торгуватися.Нарешті, квартиру, куплену в обжитому будинку, не обов’язково негайно ремонтувати, у той час як будівельники здають, в основному, об’єкти під обробку і в результаті ремонт обходиться в додаткові десятки тисяч доларів ».

У той же час покупців, які мають намір придбати найбільш дешеве житло, мало навіть на вторинному ринку, свідчить Дмитро Синькевич. Покупці підходять до придбання виважено і вибирають оптимальні варіанти як за ціною, так і за якістю.І – при необхідності – готові доплатити, щоб придбати більш комфортне житло.

За сім місяців поточного року ціна на вторинному ринку Дніпропетровська знизилася на 12-15%, за рік – на 30-40%, розповідають експерти.Особливо різко просіли ціни взимку, в період зростання курсу долара. Нині, за оцінкою Володимира Онищенка та Дмитра Сінькевича, ціни вийшли на рівень стабільності, коли врівноважиться число покупців і продавців. А активність на ринку відчутно зросла.

«Купують не тільки для того, щоб вирішити власний житлове питання, але і для бізнесу, для здачі в оренду, яка, до слова, за останні місяці злегка подорожчала, – зазначає Володимир Онищенко. – Ринок очевидно ожив ».

За прогнозами експертів, ця активізація збережеться в короткостроковій перспективі – найближчої осені. Якщо обстановка в країні залишиться на нинішньому рівні, можливий легкий крен попиту убік «первинки».Загострення ж ситуації на фронті, навпаки, охолодить ринок і «первинка» втратить частку покупців. Так чи інакше, помітного зростання ринку житла в Дніпропетровську в найближчі місяці чекати не доводиться, вважають аналітики.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно