Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Житло подорожчало в національній валюті, але подешевшало в іноземній

1219.jpg
 

Огляд ринку нерухомості в столиці по закінченню передостаннього кварталу 2014 року.
У вересні стан справ на ринку нерухомості практично не змінилося. Ціни в доларах продовжили падіння, кількість транзакцій залишилося на колишньому рівні. Збільшилося хіба що число переглядів, дзвінків і заявок з реклами.

Кількість несприятливих факторів, на жаль, теж збільшилася. Так, протягом усього третього кварталу війна на Донбасі впливала на економіку, на ринок нерухомості, зокрема, на готовність учасників ринку здійснювати угоди по купівлі й продажу.

У квітні-червні 2014 розцінки на 1 квадратний метр житла в новобудовах Києва знизилися на 5,4%. У третьому кварталі вони скоротилися ще на 5,2%. Зрозуміло, мова йде про вартість в іноземній валюті. У гривні ситуація прямо протилежна.Якщо керуватися курсом НБУ, у 2 кварталі ціна збільшилася на 2%, а в 3 – ще на 3,6%. Якщо ж гроші є важливим критерієм вибору, то коштувати розглянути варіант купити квартиру під Києвом або в Київській області.

Основні тенденції і події.

У третьому кварталі позитивних зрушень було мало, зате негативні процеси продовжили свій розвиток.Нестабільність курсу долара, війна, невизначеність, невпевненість в завтрашньому дні і долю країни – всі ці фактори негативно позначалися на готовності людей купувати нерухомість, навіть при наявності грошей.Багато учасників ринку зайняли вичікувальну позицію, знявши свої пропозиції на продаж і заявки на покупку. Тому, як на первинному, так і на вторинному ринках нерухомості в третьому кварталі спостерігалася низька ділова активність.Активізувався тільки ринок оренди в зв’язку з великою кількістю переселенців з Донбасу.

До значимих подій звітного періоду варто віднести повернення на ринок нерухомості професіоналів-оцінювачів, змушених піти роком раніше під тиском тодішньої влади.

Що стосується прогнозів на останній квартал, можна припустити, що ділова активність залишиться на низькому рівні. Є ймовірність, що кількість транзакцій буде ще менше, ніж у вересні. Основна причина – проблеми зі зняттям депозитів і конвертацією валюти.

Середні розцінки пропозицій в іноземній валюті зменшаться на 2-3%, а в національній – залишаться приблизно на тому ж рівні. Ціни продажів будуть залежати від конкретних домовленостей між покупцями і продавцями, їх бажання шукати компроміси.Не виключено, що продавці будуть поступатися до 10% вартості нерухомості. Ну і, звичайно ж, дуже багато залежатиме від результатів виборів і розвитку ситуації на Донбасі.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно