Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Житло в зоні АТО “йде” за безцінь, а в АРК – подорожчало

248.jpg
 

Росіяни напівлегально купують квартири на півострові, а Сходу закрили доступ до реєстрів.
Анексія Криму і військові дії на Сході поставили з ніг на голову український ринок нерухомості: в Донбасі і на півострові цей сегмент практично заморожений, а от у Києві та області, навпаки, активізувався інтерес населення до можливості придбатиквартиру-будинок. «Сегодня» розбиралася в причинах і наслідках цих змін на ринку житла.

СХІД «НА ЗАМКУ».У середині червня Міністерство юстиції прийняло постанову «Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції», який тимчасово закриває доступ нотаріусів у Донецькій і Луганській областях до Держреєстру прав нанерухоме майно. Тобто на цій території неможливо купити або продати квартиру. Як зазначають у Мін’юсті, обмеження буде знято після закінчення АТО.Причому постанова стосується тільки «гарячих точок» Донбасу – Кремінського, Сватівського, Троїцького, Білокуракинського, Старобільського, Біловодського, Новопсковського, Марківського, Міловського районів Луганської області, а також Слов’янська та Слов’янського району Донецькоїобласті. На думку юриста Олега Веремеєнко, таке обмеження є вимушеним кроком: «Колеги з Донбасу розповідали про випадки, коли люди з автоматами змушували жителів у нотаріусів переписувати свою нерухомість на третіх осіб.Тобто тепер місцеве населення, завдяки обмеженням Мін’юсту, може бути спокійно, збереження їх прав гарантоване ».За словами нотаріуса з Донецької області Олени Ткаченко, хоча доступ до держреєстру закритий у ряді районів Донбасу, це не заважає жителям Луганської та Донецької областей оформляти угоди купівлі-продажу майна в інших районах Донбасу: «У постанові Мін’юсту чіткосказано: держреєстратори, державні та приватні нотаріуси Луганської та Донецької областей продовжують працювати відповідно до законодавства. До моїм колегам в Донецьку вже зверталися за консультаціями жителі Слов’янська, мовляв, чи можна продати квартиру в місті.Нотаріуси пояснювали: звичайно, без проблем ».

УГОД МАЙЖЕ НЕМАЄ. Правда, покупців зараз в цих самих «гарячих точках» днем ​​з вогнем не знайдеш, незважаючи на те, що ціни, за словами експертів, «просіли» на 10-20%.Як пояснила нам донецький ріелтор Олена Ковальова, ринок житла в регіоні – в глибокій кризі: «Дуже багато хто виїжджає, втративши надію продати житло, тому просто закривають квартиру на ключ, залишаючи її без нагляду.Навіть у спокійних районах Донецької області люди не можуть продати квартири: скидають по $ 2-3 тисячі – і без толку. «Клюнути» на квартиру покупець може, якщо господарі продають житло практично за безцінь, наприклад, в місті-стотисячника «трійка» може коштувати $ 20 тис., А її пропонують в два рази дешевше. І то покупець буде дотискати ще більшу знижку. А продавцям, якщо діватися нікуди, доводиться поступатися ».Цю тенденцію підтверджує і нотаріус Ткаченко: «Якщо в кращі часи я оформляла мінімум 15 угод з купівлі-продажу житла в тиждень, то тепер 3 – вже добре. Причому оформляються ті договори, які були узгоджені раніше, а що буде з ринком через місяць – ніхто не знає ».

Місцеві жителі зізнаються, що у них немає іншого виходу, окрім як їхати з Донбасу, оскільки життя дорожче чотирьох стін. «Ми з чоловіком вирішили, що він залишиться охороняти будинок, а я з двома дітьми поживу у родичів у Київській області.Якщо все заспокоїться, повернемося, а якщо ні, продамо житло або все кинемо, але будемо обгрунтовуватися на новому місці », – ділиться жителька Макіївки Олеся Маркова.

У Криму: плати завдаток, бери ключі.

Сьогодні Крим за фактом знаходиться в подвійному правовому полі, що унеможливлює легальне проведення угод з купівлі-продажу житла.«Україна закрила свої держреєстри для півострова, тому якщо громадяни України хочуть продати своє кримське житло, вони повинні оформляти операції в материковій Україні, зокрема, через центри реєстрації майнових прав в Херсоні», – пояснює голова НацрадиРіелторської палати України Віктор Несін. За словами кримського рієлтора Ольги Зубін, зараз квартирами на ПБК активно цікавляться росіяни, наприклад, з Тюмені і Нижньовартовська.Через це ціни на житло в Криму зросли на 10-30%: «Наприклад, якщо взимку в новобудовах Ялти квадрат коштував $ 1500, то тепер – $ 2000, і це не межа». Правда, як оформляти операції, місцеві нотаріуси не знають – тому поки зупинилися на варіанті договору завдатку.«Укладається договір на рік. Сума завдатку може складати і 50, і 90% від вартості квартири. Такі угоди оформляються в надії, що скоро ці угоди можна буде легалізувати », – зазначив кримський юрист Антон Никифоров.Але, за його словами, схеми ці ризиковані, адже нечистий на руку продавець може спробувати продати свою квартиру кілька разів, а якщо немає даних з Держреєстру, то і довести незаконність цих дій складно.«Кримчани сподіваються, що порядок наведе Росреестр, який місяць тому почав працювати на півострові. Але як там буде реєструватися інформація – незрозуміло, адже частина історії угод зберігається в українських реєстрах, частина – в місцевих БТІ.І відновити весь цей величезний архів, без сприяння української влади, росіяни не зможуть. А відсутність повної інформації – теж привід для махінацій », – вважає київський нотаріус Ірина Кринична.На думку юриста Олега Веремеєнко, краще реєструвати права і в українських, і в російських реєстрах: «Це хоч якась гарантія безпеки, поки закон не працює».

У Києві пожвавився інтерес до житла.

Українці стали активніше цікавитися купівлею житла у столиці та області. Це пожвавлення формують, зокрема, біженці з Криму і з Сходу. «Зараз придивляюся до будинків в Київській області, оскільки не виключаю, що доведеться перевозити батьків з Донецька.Непогані будинки зараз пропонують за $ 60-80 тис. », – говорить киянка Ірина Ладиніна. А мешканка Донецька Олеся зараз знімає квартиру в Ірпені, але вирішила, що може продати «двушку» в Донецьку і переселитися в Ірпінь: «Тут у вас природа і люди хороші.А в Донецьку ми були змушені дихати териконами ». Столичний ріелтор Максим Єрмоленко пояснює, що інтерес до нерухомості, в порівнянні з весною, виріс приблизно на 30%: «Клієнти жваво вивчають варіанти бюджетних« двійок »і« одиничок »- за $ 35-60 тис.».Відзначимо, що ціни на столичну нерухомість не виросли. За словами аналітика SV Development Сергія Костецького, статистика говорить про зростання числа угод: «Якщо на вторинному ринку Києва в квітні було 311 угод, то в травні вже 465. На первинці в квітні було продано 536 квартир, а в травні – 711».

Джерело: segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно