Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Житлові субсидії перетворили на чергову корупційну схему, – експерт

3868.jpg
 

У сфері житлово-комунального господарства України не проводиться жодних реформ. Уряд навмисно завищує тарифи на комунальні послуги для подальшого введення системи субсидування – це чергова схема для відмивання бюджетних коштів.

Таку думку висловив директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Так, за словами експерта, підвищення тарифів на ЖКП в Україні було б виправдане лише в разі економії природного газу, тепла або електрики.

«Підвищення тарифів було б доцільно, якби воно вело до економії газу, тепла, електроенергії. А так виходить, що уряд виділяє 24 млрд на субсидії, а 50 млн на те, щоб поставити нові котли. А має бути все навпаки. Максимум виділити на енергоефективні технології, на нові котли, нові батареї, склопакети, утеплення фасадів. І головне – поставити лічильники.Щоб люди могли чітко розуміти що вони витратили, за що їм потрібно платити, і мали стимул заощаджувати », – пояснив пан Сергієнко.

Експерт підкреслив, що всі гроші від різниці в тарифах осідають в чужих приватних кишенях.

«Замість усього цього просто сунули папірець в руки під назвою субсидія, а насправді всі ці гроші підуть в кишені тих же олігархів.Які раніше отримували ось цю різницю тарифів, через яку «Київенерго» зараз відключило 2,5 тисячі будинків у Києві, а тепер вони просто різницю тарифів перейменували на субсидію. Тобто реальних реформ в сектореЖКХ немає », – резюмував експерт.

Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк відзначав, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні – це єдиний спосіб стимулювання розвитку енергоефективності та енергозбереження в Україні. Адже чим менше споживання енергоресурсів, тим менші рахунки.

«Енергоефективність надзвичайно важлива. Уряд вирішив підвищити тарифи ЖКГ. Це кращий варіант – швидко запустити програму енергоефективності. Чим менше людина споживає, тим менше будуть рахунки», – сказав він.

Відзначимо, новий порядок надання субсидій на комунальні послуги, який почав діяти з 1 травня, має багато невирішених питань.Наприклад, якщо ви купили меблі в розстрочку, то вам на півроку або рік відмовлять в отриманні пільги.

Джерело: glavcom.ua

, , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно