Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Житловим кооперативам та ОСББ дозволили не платити податок на прибуток.

3325.jpg
 

Президент Петро Порошенко підписав закон №263-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій”. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Закон визнає ОСББ та житлові кооперативи неприбутковими організаціями, які не повинні платити податок на прибуток.

Раніше в Податковому кодексі зі списку неприбуткових організацій (не платять податок наприбуток) були виключені об’єднання юридичних осіб, створені для здійснення представницьких функцій (наприклад, галузеві і професійні асоціації), а також ОСББ та ЖБК.

При цьому, наприклад, асоціації не здійснюють господарської діяльності та утримуються лише за рахунок членських внесків засновників.А якщо покласти на голову і бухгалтера ОСББ ще й завдання податкового обліку, а також зменшити на величину податку кошти, що направляються на експлуатацію будинку, то це відіб’є бажання створювати подібні об’єднання, і зміцнить монополізм у сфері ЖКГ.

Крім того, позбавлення подібних представників громадянського суспільства пільг по сплаті податку на прибуток суперечило рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи № СМ / Rec (2007) 14.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно