Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

11 жовтня в Україні вступає в силу закон про пенсійну реформу

17940.jpg
 

При цьому, відповідно до закону, положення щодо підвищення пенсій для українців почали діяти вже з 1 жовтня.
В Україні сьогодні, 11 жовтня, набув чинності закон про пенсійну реформу, за винятком деяких положень. Документ був підписаний президентом України Петром Порошенко 8 жовтня і опублікований у виданні «Голос України» 10 жовтня.

При цьому, відповідно до закону, положення щодо підвищення пенсій для українців почали діяти вже з 1 жовтня.

Український парламент прийняв закон про пенсійну реформу 3 жовтня.Цей документ вводить вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію і передбачає підвищення пенсій 9 млн пенсіонерам на суму від 200 до 1000 грн з жовтня.

Закон передбачає введення автоматичної норми про щорічну індексацію (перерахунку) пенсій для захисту від інфляції з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менше ніж на 50% зростання середньомісячних зарплат за три роки і на 50% індексуспоживчих цін.

Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу. Так, для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу.При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі менше 15 років – у 65 років. У той же час люди, у яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років.Розмір допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.

Усі нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

При нестачі стажу можна буде купити його у держави. Один рік стажу варто 16 896 грн.

Закон передбачає скасування спеціальних пенсій для держслужбовців, суддів, науковців та інших категорій. Всі вони переводяться на загальну систему нарахування пенсій.Крім того, скасовується право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, прокурорських працівників та інших, які раніше могли виходити на пенсію достроково – за п’ять-десять років до настання пенсійного віку.Виняток зроблено лише для військовослужбовців і співробітників силових органів.

Розмір пенсії кожного громадянина України, відповідно до закону, буде розраховуватися за формулою «Розмір пенсії = Сз × ІКЗ × Кс», де Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії, ІКЗ – індивідуальний коефіцієнтзаробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, Кс – коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник кількості років стажу роботи людини на величину оцінки одного року страхового стажу.

Базова середня заробітна плата для розрахунку пенсій складе 3 764 грн 60 коп, що майже в 3 рази більше, ніж до реформи – 1197 грн.

Коефіцієнт страхового стажу для розрахунку пенсій знижений з 1,35 до 1.

Мінімальний розмір пенсії встановлений на рівні тисяча чотиреста п’ятьдесят дві грн, що на 140 грн більше, ніж було до прийняття закону.

Також в рамках закону скасовано 15-відсоткове зменшення пенсій для 500 тис. Працюючих пенсіонерів.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно