Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Зима близько: як ОСББ готуються до холодів?

82_main
 

За минулий тиждень, 11-18 липня 2016 року, до програми приєдналося ще 9 ОСББ, які залучили на проведення енергоефективних заходів в багатоповерхівках рекордну до цього часу суму – 3 млн. грн. Про це інформує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, аналізуючи дані щотижневого моніторингу дії урядової програми.

“У нас простежується тенденція до збільшення попиту на державну допомогу в утепленні з боку ОСББ. Якщо за червень цього року урядовою програмою скористалося 25 ОСББ, залучаючи 4 млн. грн. на термомодернізації, то за три тижні липня вже 23 ОСББ отримали 4.5 млн грн. на проведення енергоефективних заходів в своїх будинках. Люди повірили, що “теплі” кредити – це не ярмо, а реальна допомога держави”, – підкреслив Сергій Савчук.

За його словами, ОСББ-учасники програми переконуються в перевагах механізму державної підтримки, діляться своїм досвідом з іншими, і що цікаво – повторно беруть участь в урядовій програмі з енергоефективності. Саме так зробило Львівське ОСББ “Берегиня”, яке минулого тижня вдруге звернулося за урядовою допомогою і привернуло значну суму коштів на комплексне утеплення шестиповерхового будинку – 1.35 млн. гривень.

Як пояснила голова правління ОСББ “Берегиня” Олександра Слободян, перший досвід участі в програмі був дуже позитивним. ОСББ встановило прилади обліку тепла та електроенергії, нові вікна, модернізувало освітлення, вклавши 143 тисяч гривень. З цієї суми 43,6% (з урахуванням субсидіантів) відшкодував Уряд, а ще 30% – місцева влада. “З 143 тисяч грн. це все становить 105 300 грн. Нам залишилося сплатити лише 37 700”, – підкреслила вона і зазначила, що завдяки урядовій підтримці їм вдалося за рік виплатити кредит і звернутися повторно за іншим для проведення повного утеплення будинку.

Олександра Слободян також додала: “Дуже важливо на зборах членів ОСББ пояснювати людям, що в результаті проведених робіт буде значна економія енергоресурсів, а отже, і коштів сімейного бюджету на оплату комунальних послуг”. За її словами, після модернізації освітлення витрати будинку на електроенергію (в під’їздах) скоротилися в 3-4 рази.

Скористатися урядовою підтримкою раптом вирішило ще одне Львівське ОСББ “Стрийська 91”, яке минулого тижня привернуло 1.05 млн. грн. також на утеплення багатоповерхівки.

Всього за час дії урядової програми з енергоефективності безповоротною фінансовою допомогою скористалося 287 ОСББ, освоївши 28.2 млн. грн. на утеплення.

Джерело: budport.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно