Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Знизити оцінку нерухомості може стати складніше

6819.jpg
 

Створення єдиної відкритої бази звітів про оцінку рухомого і нерухомого майна дозволить мінімізувати випадки заниження оціночної вартості.Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя, коментуючи відповідні законодавчі ініціативи Фонду держмайна.

Проект закону “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” сьогодні перебуває в стадії громадського обговорення та прописані в ньому механізми контролю коректності оцінки можуть істотно вплинути на її якість,вважає експерт. Згідно з документом, всі звіти про оцінку повинні будуть вноситися в єдину базу даних, відкрита частина якої (без зазначення конкретних адрес, особистих даних власників) буде безкоштовно доступна всім бажаючим.Чи не внесений в базу звіт буде вважатися недійсним.

“На підставі звітів буде можливість прописати програмне забезпечення, яке дозволить максимально точно визначати діапазон цін для кожної категорії нерухомості, наприклад, для квартир площею 50 кв м в центральній частині міста.І якщо оціночна вартість об’єкта, внесеного в базу, будпет істотно відрізнятися від середнього показника, то оцінювач і представник Фонду держмайна відразу ж дізнаються про це “, – говорить Дмитро Шостя.

На його думку, посилення контролю над роботою оцінювачів дозволить побороти одну з головних проблем галузі – заниження вартості об’єктів оцінки.”Такі випадки на вторинному ринку є досить масовими: оцінювач домовляється з фізичною особою і встановлює потрібну замовнику ціну. Таким чином, клієнт економить на податках.Наявність відкритої бази даних не тільки посилить контроль з боку органів ФДМ, але і дозволить громадським активістам відстежувати, на кого зі злісних порушників Фонд не звертає увагу “, – вважає експерт.

Втім, прийняття законопроекту може призвести до появи додаткових складнощів. “При роботі з нестандартною квартирою, наприклад, після пожежі, оцінювачу доведеться давати детальні пояснення чиновникам, щоб не позбутися права на ведення своєї діяльності.Якщо таких випадків буде багато, то робота спеціаліста або компанії може бути паралізована. З іншого боку, зловмисники можуть фальсифікувати реальні обставини справи, щоб виправдати появу в базі “нестандартного” звіту “, – підкреслює він.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно