Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Зняття мораторію на продаж сільгоспземель може призвести до катастрофічних наслідків

3390.jpg
 

Глава Госгеокадастра припускає, що при такому сценарії землю скуплять блискавично, а соціальні наслідки будуть дуже сумними.

Можливе зняття мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель з 1 січня 2016 буде помилкою й призведе до глобального “блискавичного” перерозподілу власності на землю.

Про це в інтерв’ю ZN.UA сказав глава Госгеокадастра Максим Мартинюк, призначений на цю посаду в березні 2015 року.

“Не думаю, що агрохолдинги готові поглинути свій земельний банк, навіть якщо у них буде така можливість.Але в країні є люди, на руках у яких велика кількість вільних грошей, і об’єктивно земля – ​​один з небагатьох майже безризикових активів для інвестицій.Зняття мораторію призведе до того, що частина землі відразу ж хаотично буде переведена під забудову “, – сказав Мартинюк.

Також він вважає, що соціальні наслідки такого рішення будуть катастрофічними.

За минулу 24 роки ніхто не взявся навіть прорахувати виникаючі соціальні ризики, не кажучи вже про те, щоб прийняти превентивні заходи. Відпустіть зараз ринок – буде вселенський колапс.Продавши на старті свої наділи, селяни отримають якусь фіксовану, нехай навіть більшу, суму, але позбудуться основного ресурсу для існування. Рано чи пізно гроші закінчаться.Так що на виході ми отримаємо довгі черги за соціальними допомогами, а не десятки мільярдів інвестицій “, – спрогнозував чиновник.

Максим Мартинюк був призначений головою Госгеокадастра в березні 2015 року.Раніше чиновник очолював в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, а до цього – працював у вінницькій мерії разом з нинішнім спікером Володимиром Гройсманом, який на той час займав пост мера міста.

Джерело: zn.ua

Возможно, Вам также будет интересно