Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Звільнення головного архітектора Києва: всі подробиці скандалу

6687.jpg
 

Мер Києва Віталій Кличко звільнив головного архітектора столиці Сергія Целовальника і двох його заступників. Причина звільнення, за словами градоначальника, – відсутність боротьби із засиллям МАФів та реклами на вулицях міста.Сам же Целовальник повідомив нам, що знаходиться в лікарні і заяви на звільнення не писав.

ВИБЕРУТЬ НА КОНКУРСІ. На посаді головного архітектора Сергій Целовальник протримався п’ять років.Як він сам зізнавався “Сегодня”, його тричі звільняв, але потім прощав екс-голова КМДА Олександр Попов і намагався звільнити екс-глава КМДА Володимир Бондаренко.У нинішнього мера теж були питання до Целовальнику і звільнення зараз, перед виборами, допоможе на якийсь час припинити суперечки з приводу будівельних скандалів у місті, вважають експерти і депутати.

Сам мер пояснює причину відставки незадовільною роботою архітектора: досі не вирішено питання з затвердженням схем розміщення зовнішньої реклами та МАФів у місті.”Я з усіх джерел чую, що необхідно з кимось домовлятися, а змінити рішення на позитивне можна за винагороду.З цієї причини був звільнений замголовного архітектора Андрій Вавриш, коли права на розміщення реклами передавалися одному комерційному підприємству.Тому, за результатами незадовільної роботи за даний період, я прийняв рішення звільнити головного архітектора та двох його заступників. Проведемо конкурс і візьмемо людей, які будуть працювати чесно і відповідально “, – заявив Кличко.

Коли проведуть конкурс на посаду головного архітектора, не відомо. Офіційних документів про звільнення Целовальника теж поки немає. Сам архітектор вже другий тиждень перебуває на лікарняному.”Я в лікарні, під крапельницею, незручно говорити”, – повідомив “Сегодня” Сергій Целовальник і пообіцяв прокоментувати заяву мера, коли вийде з лікарні.

ПРИЧИНИ.”Віталій Кличко неодноразово говорив, що не допустить перебування корупціонерів у столичній владі. Це один з багатьох системних кроків щодо викорінення корупції в столиці.Подальшою долею цієї людини будуть займатися правоохоронні органи “, – написав депутат Київради, ударовец, Владислав Михайленко на своїй сторінці в соцмережах.

А політики вважають, що звільнення головного архітектора – передвиборний крок.”За півтора року роботи головним архітектором Целовальник (і його команда) влаштовували Кличко.А за кілька тижнів до виборів вирішили зробити гучний крок “, – пише нардеп, а раніше активний борець із забудовниками Києва Ігор Луценко, в той же час додаючи, що саме при Целовальник затіяли реконструкцію Гостинного двору, яка закінчилася судовими позовами, а вмісті з’явилося багато незаконних будівництв: на Подолі, Парковій дорозі та Андріївському узвозі.

Сам головний архітектор Києва в інтерв’ю “Сегодня” пояснював це так: “У мене немає права зупиняти будівництва! Подібні звинувачення безпідставні.Законом №3038 у нас відібрали право впливати на інвесторів, яким було дано зелене світло, а колишня влада “поцупила” з міського підпорядкування на рівень міністерств ключові управління, які раніше контролювали забудовників. Нас штучно відключили від цього процесу.Хоча вся критика і бруд лилися саме на нас “.

“Я не розумію цього звільнення. Це якийсь неправильний піар-хід. За трудовим законодавством, звільняти людину, коли він на лікарняному, незаконно.А Целовальника відвезла швидка в “Феофанію” після чергового засідання по земельних питаннях. Хто може стати головним архітектором Києва?Я на цю посаду не підходжу за віком, до того ж вважаю, що її потрібно скасувати, а рішення приймати на Містобудівній раді “, – сказав” Сегодня “архітектор Георгій Духовичний.

Не хоче повернутися на посаду та екс-головний архітектор Києва Сергій Бабушкін: “О ні, я возращаться не збираюся. А Целовальника звільнили якось несподівано. Але, мабуть, у мера є на те причини. Така доля головних архітекторів – приходити і йти “.

Джерело: kiev.segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно